pondělí 14. května 2012

6m band 11.-13.5.2012

V pátek jsem přijel na chatu až po prác odpoledne a stihl krátkou sporadiku  do UA.  WKD 7qso. Později pak nějaká tropo do S5 a 9A.v předvečer se v clusteru objevilo info že na bandu je 6O0CW,tak jsme to zkusil taky,chvíli sem ho slyšel a zkoušel volat,ale signál byl příliš slabý a qso se opět nepovedlo. Zatím to do našich končich nechodí jak bych přál a nebo možná jen někde.. :-)   Jinak nijak významná aktivita a nic celkem zajímavého.Večer se začaly objevoat spoty z PY a LU, ale bohužel k nám do JN99 to opět nedošlo. Slyšel jsem jen asi 15sec burst PY1RO,ale na spojení to nestačilo. Později taky neúspěšý pokus do LU ...škoda  :-( snad někdy příště .ON,DL,EA a pracovaly s několika PY,a LU .Ale krom 2 krátkých burstů jsem bohužel neslyšel nic a kolem půlnoci sem to zabalil. V sobotu ráno jsem očekával avízované ochlazení a stále nic, dokonce svítilo sluníčko a bylo docela teplo kolem 14st.Tak jsem si říkal, že by jim ta předpověd opět nevyšla.? Pak to ale přišlo, něco po 11h se začal foukat chladnější vítr a pak se začala z ůdolí směrem nahoru valit hustá oblačnost a během 30minut spadla teplota na 4 st.a ty vydržela po celý den. V noci pak dokonce krátce klesal na -2 st. Ráno jsem akorát pracoval JT6m s GM4CFS, který na chatu avizoval že dává CQ a pak stejně nebylo co dělat. Kolem poledne se objevil v clusteru spot od UT5 že dělal 4Z,tak jsem to tam otočil a zkusil a byl tam 4Z1TL za 599. Podmníky vydržely ca 15min pak vše padlo a opět ticho.
V neděli jsem vstal až kolem 8h,a le už časného rána bylo slyšet spousty EA majáků a MUF byl docela vysoko, což byl dobrý předpoklad že by se mohlo něco dít.Dal sem pár CQ a přišla šnůra EA5,EA7,EA2.
Kolem 17h to chodilo na shortskip do DL a volalo plno stanic z JO30,40...Pak nějaké PA,ON stanice a pár qso do G. V clusteru byl spotován FR1 maják, ale bohužel u mne opět ani ťuk..pak později kolem 17h svitla trošku nadějě a dokonce jsem zaslech krátce FR4NT ale opět to QSO nestačilo. Nakonec se objevil ještě ST2AR z loc KK65GN a hrál střídavě od 539-599 asi 1,5h. Celkem teda wkd 84qso .

Žádné komentáře:

Okomentovat